Otwarty Turniej Strzelecki o Puchar Wójta Gminy Lidzbark Warmiński 22.04.2018

Otwarty Turniej Strzelecki o Puchar Wójta Gminy Lidzbark Warmiński Pana Fabiana Andrukajtisa

Klub Strzelecki 9mm zaprasza wszystkich chętnych do udziału w Turnieju Strzeleckim o Puchar Wójta Gminy, który odbędzie się 22 Kwietnia 2018r o godzinie 10:00 na strzelnicy przy ulicy Wrzosowej.

Zawody będą rozegrane w trzech konkurencjach, łączna suma punktów da zwycięzcy Puchar Przechodni Wójta Gminy Lidzbark Warmiński Pana Fabiana Andrukajtisa. Za poszczególne konkurencje będą przyznawane medale i dyplomy.

W zawodach mogą uczestniczyć wszystkie osoby zainteresowane strzelectwem sportowym. Osoby, które nie miały jeszcze okazji rozpocząć przygody ze strzelectwem, będą miały ku temu idealne warunki.

Organizator zapewni broń klubową na stanowiskach.
Każdy z uczestników biorących udział w Otwartym Turnieju Strzeleckim będzie strzelał z następujących modeli broni:

I. Karabin centralnego zapłonu 7,62x39mm dystans 100m strzelanie do tarcz nt23p – 3 strzały próbne, 10 strzałów ocenianych.
II. Pistolet bocznego zapłonu 5,6mm dystans 25m strzelanie do tarcz TS-4 – 3 strzały próbne, 10 strzałów ocenianych.
III. Karabin bocznego zapłonu 5,6mm z otwartymi przyrządami celowniczymi, dystans 50m do tarczy nt23p/4 – 3 strzały próbne, 10 strzałów ocenianych.

Nad bezpieczeństwem uczestników na każdym stanowisku będzie czuwał prowadzący zapewniając indywidualne szkolenie i opiekę. Główną ideą turnieju jest rozpowszechnienie strzelectwa jako formy spędzania wolnego czasu.

Najlepsi uczestnicy turnieju otrzymają medale za poszczególne konkurencje. Po zakończeniu turnieju będzie można postrzelać z dowolnie wybranych pistoletów i karabinów na osi 25, 50, 100m oraz zapoznać się z różnymi rodzajami broni sportowej.

Organizatorzy turnieju zapewniają broń, amunicję, poczęstunek z grilla i napoje

Koszt: startowe za każdą konkurencję 17zł.